ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

RE: teda porovnavat zbrane s autami...
autor: LIBERTARIAN
pridané: 25-05-2007 8:28


Tomas :
"ako chces porovnavat uzitocnost jednotlivych tovarov??"
Zaujimava otazka. Zalezi , ci diskutujeme v libertarianskej rovine, kde interpersonalne porovnavanie uzitku je nezmyslom, alebo diskutujeme v rovine sucasnej demokracie, kde VACSINA ma "pravo" rozhodovat, ci "potrebnost zbrani je umerna ich nebezpeciu". V demokracii ma vacsina pravo na cokolvek.
Ak vychadzame z principov libertarianskych, tak cela tema tejto diskusie je zbytocna, pretoze v slobodnej spolocnosti si slobodne mozes zakupit aj bombarder (len ho nesmies pouzit, potom ti to spocitaju!).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group