ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

RE: Čo je vidieť a čo nie je vidieť
autor: Zolo
pridané: 24-05-2007 13:52


Mudrejsi by nemal rozhodne ustupovat. Ja som zazil pribeh v osmej triede, kde starsi chalani mali zaujem jedneho spoluziaka vytrieskat. Sebavedome vosli do triedy a my sme na nich cumeli ako na kovbojov z talianskeho westernu. Spoluziak vsak bol pripraveny. Vytiahol najvacsi obusok, aky som jakziv videl. Musel byt zdedeny po pradedovi, ktory bol asi zandarom cisara pana. Jeden kovboj bol ihned pod lavicou a ostatni mierumilovne "bojisko" opustili. Mali stastie... spoluziak mohol doniest do skoly revolver. Ci by si pachatelia zasluzili gulku medzi oci je samozrejme otazkou. Otazkou zostava tiez, aky by bol vysledok pri moznej eskalacii konfliktu.

Zbran ako nastroj sebaobrany proti kriminalnym zivlom mozno nie je najucinnejsia. Drzat vsak zbran ako obranu proti statnej represii je nutnost. Pistol sa zide ak sa jedneho dna zobudite a zistite, ze vasa ulica je obsadena tankami. Pri kavicke zistite, ze udalost je velebena v novinach Penerom, Krivosikom, Hribom, Chmelarom, Havranom ci niekym momentalne mlciacim. Pistol proti tanku nepomoze, ale na zmenu nazoru vyseuvedenych, pripadne im umoznit publikovat v zasveti velmi ucelna.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group