ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

teda porovnavat zbrane s autami...
autor: Markoff
pridané: 24-05-2007 11:34


clanok som prestal citat kusok po zaciatku po precitani tohto prirovnania:
"Avšak napadlo by niekoho, vzhľadom na takmer každodenné úmrtia na našich cestách zakazovať či regulovať predaj áut a zavádzať zložité a nie lacné povolenia na ich nákup? A pritom koľko nevinných ľudí každoročne pozabíjajú nezodpovední vodiči. Kam sa hrabú zbrane..."

rad by som autora upozornil na to, ze vdaka autam su denne prepravene tisice ton tovarov aj do najmensich obchodikov, ludia vdaka nim mozu chodit do prace, na dovolenky a je to pri viacerych ludoch lacny a rychly sposob prepravy oproti vlakom, bez aut by sa prakticky zrutil system zasobovania kedze vlak/lietadlo/helikoptera akosi nemoze pristat pred kazdym obchodom

co by sa zrutilo v pripade zakazu zbrani v snahe o ich uplne odstranenie? zbrane su zvacsa potrebne len proti dalsim zbraniam a v pripade eliminacie na oboch stranach by sme sa bez nich zaobisli prakticky uplne (pripady uzitocneho pouzitia zbrani proti zvieratam su uplne ojedinele (tym nemyslim ich zabijanie pre zabavu, kedze pre jedlo to uz zopar rokov robit nemusime)). prosto prirovnavat uplne zbytocne zbrane v porovnani s uzitocnymi autami moze vazne len niekto kto chce napisat prvoplanovo kontroverzny clanok


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group