ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

RE: Vlastníctvo zbraní
autor: Ladislav Kováčik
e-mail: laddy@post.sk
pridané: 23-05-2007 23:05


Nepochopil si ma. Ten individualizmus som mal na mysli s hypotetickou školou s hypotetickými osnovami, ktoré by mohli existovať po reforme školstva á la Pravé spektrum.

V otázke Guantánama som ťa odhalil - tu si sa prejavil ako jasný stúpenec bezpečnosti pred slobodou. Neupieram ti právo na takýto názor, ale povedzme, že by ma predsa len zaujímalo, aký je rozdiel medzi tými dvomi otázkami, kde stoja proti sebe bezpečnosť a sloboda. Jednak vlastníctvo strelných zbraní, jednak Guantánamo Bay. Necháp ma zle, možno máš dobrý dôvod. Nechcem to zas vulgarizovať, že musíš byť vždy za slobodu. Len chcem počuť, aký je v tom rozdiel.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group