ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

USA vs. Kanada
autor: Dominik Baco
pridané: 23-05-2007 11:45


Vynikajuci clanok... jeden kamos co bol rok na strednej v nejakom mierumilovnom state na severe USA spominal, ze im tam pustili taky pacifisticky filmik o tom, ako na brehu rieky lezali dve mesta, jedno americke, jedno kanadske. A zatialco v americkom meste sa k legalnej zbrani dostal hocikto, v kanadskom malokto. A zatial co sa v americkom mestecku ludia denne strielali pre blbiny,v kanadskom vladla idylka, a vsetci sa v nom mali radi a milovali sa, az kym tam neprisiel nejaky obyvatel americkeho mestecka so zbranou...

Cele sa to skoncilo statistikou o pocte vrazd zbranou v USA a Kanade, ktora vyznievala dost v neprospech USA. Tvorcovia zabudli dodat, ze USA maju 10krat viac obyvatelov, a tak aj x krat viac potencialnych, aj nahodnych vazieb medzi ludmi ako v Kanade.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group