ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

RE: Martinovi
autor: M.Pener
e-mail: martin.pener@prave-spektrum.sk
pridané: 23-05-2007 10:41


Dvaja konkretni na ktorych som pri pisani clanku myslel maju skutocne "Acka". Bol som s nimi (+ s kamaratom policajtom - spominam ho inde) vela krat na strelnici a mal som aj moznost pozorovat a pokecat s mnohymi strelcami.

Iba malo z nich si donieslo zbran v plastovom kufriku (od vyrobcu zbrane) - tak ako to musia mimo svojho "uzemia" (byt, zahrada...) nosit ludia co maju zbrojak iba na drzanie. Prevazovali ludia s opaskovymi puzdrami na nosenie.

Na osvoju obranu este dodam, ze tuto problematiku sledujem doslova od detstva - dedo bol vojensky pedagog a mal som pristup k encyklopediam o akych sa mojim vrstovnikom vtedy ani nesnivalo. Mimochodom hlavne Poliaci produkovali (za totality) vela vojenskej popularno-naucnej literatury.

Pravidelne tiez sledujem ceske odporne casopisy, ceske on-line casopisy ich ministerstva vnutra, diskusne fora (www.polovnictvo-mn.sk, www.grandpower.sk) a pod. To sa nechcem chvalit, to iba vysvetlujem preco som si trufol pustit sa do takejto temy :o)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group