ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

Hodte flintu do zita
autor: Katyk
pridané: 22-05-2007 20:59


Mie som presvedceny o tom , ze ak by bol zjednoduseny pristup k ziskaniu zbrani by sa situacia nejak dramaticky zlepsila . Dokonca si nemyslim ani, zeby sa dramaticky zhorsila . Pocul som , ze sa vravi o akomsi Alfredovi Nobelovi, ze bol svojho casu presvedceny, ze cim viac a lepsie budu staty vyzbrojene tym bude mensia pravdepodobnost k vypuknutiu vojny . Na sklonku zivota vraj zmenil nazor .
Myslim si , ze u nas nie je nejak velky problem si zaobstarat legalne strelnu zbran . Ja som este z tych, ktory si odkrutil "vojnu" a tam uz vobec sa nehladelo na nejake psychologicke alebo ake aspekty . Cize sprisnovat alebo zlahcovat pristup k zbraniam, problemy tu nacrtnute, nepomoze .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group