ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

Martinovi
autor: D
pridané: 22-05-2007 14:49


Chyba mi hlbsia analyza legislativy na slovensku, o ktorej som presvedceny, ze su relativne dobre nastavena.(vyhrady su len okrejove, nekonkretne formulovane)
Nechce sa mi polemizovat o vsetko, co bolo otvorene. Bolo by lepsie zostat na slovensku. Nie je mi jasne celkom posolstvo clanku. Vnesenie tejto temy medzi siroku verejnost? Pochvalenie sa kamaratmi? Orientaciou v oblasti?
Aspekt sebaobrany, ktory si vobec nespomenul a pochopil som, ze uvazujes o tom ako obrovskom obmedzeni a zda sa ,ze nevidis druhu stranu problemu, je zohladnenie toho, ci v ramci sebaobrany nemoze prist k nahodnemu postreleniu nezainteresovanych - co sa v tak vypatej situacii moze stat aj skusenemu strelcovi - ono totiz strelnica a realna zivotna situacia su dve veci.
Uvolenie dostupnosti zbrani je cestou ku vacsiemu poctu nevinnych obeti, neriesme situacie tych zodpovednejsich, ale pripadov, kedy sa ku zbrani (legalne) dostane clovek, ktory nie je dnes schopny prejst ani cez preukazanie sposobilosti na ZP.
A tzv. farmarsky zakon ma historicke pozadie, dnes uz straca opodstatnenie.
Tie psychologicke aspekty rozhodovania sa v suvislosti s drzbou zbrane boli celkom pekne postihnute.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group