ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

nôž vs. strelná zbraň
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 22-05-2007 12:33


V žiadnom prípade nemožno porovnávať nôž so strelnou zbraňou. Strelná zbraň umožňuje zabiť omnoho neosobnejšia ako nôž a nemožno ich absolútne porovnávať. Strelná zbraň je nielen technologicky dokonalejšia, ale "priemerný" človek podstatne skôr psychicky zvládne zabitie pištolou ako nožom. To je dokázaný fakt, ktorý však priaznivci voľného šírenia zbraní vytrvalo popierajú.

Ak už niekomu predať zbraň tak len ak má na to predpoklady, t. j. fyzické i psychické. Tu sa predpisy líšia, ale zdá sa mi, že na Slovensku dostane oficiálne zbraň každý blbec. V USA to asi bude obdobné - vzhľadom na mediálne prípady.

Zbraň bez dobrej znalosti zaobchádzania je nebezpečná hračka (pre majiteľa i okolie) - čo si veľa ľudí neuvedomuje a naivne predpokladá, že keď bude zbraň potrebovať stačí ňou zamávať. A to sa ani nedá okontrolovať.

Našťastie u nás nie je možné predávať útočné pušky (M16, samopal vz.58, AK-47 atď), ktoré majú vysoký balistický výkon a bez problemov zlikvidujú "kukláča" i s celou jeho výbavou a nepriestrelnou vestou. V USA je to dovolené (i keď len upravené na poloautomatické strelbu) a podľa mňa je to neuveriteľná hlúposť.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group