ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

zvyk
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 22-05-2007 6:39


Zvyk vlastniť zbrane a brániť sa má samozrejme aj svoje zlé dôsledky, o ktorých nás informuje štatistika.

Avšak tento zvyk posiluje pocit osobnej zodpovednosti a angažovanosti vo veci slobody a spravodlivosti. Občania, ktorí v plnej miere prenechávajú všetku aktivitu na políciu a súdy skôr či neskôr o svoju slobodu prídu. Nehovoriac o tom ako takíto občania dopadnú vo chvíli, keď sa ich vlastná vláda dopustí vlastizrady, ako sa nám stalo v roku 1938 a 1948. Zvolenie takej vlády je koniec koncov vlastne len iným dôsledkom toho istého prístupu k životu, ktorý káže zakázať držbu zbraní. Toto je hodnota, ktorú nám štatistiky a bludy Michalea Moora dôsledne zatajujú. Ešteže aspoň bratia Mašínovci tomuto bludu neprepadli. Chvála im!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group