ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: tom
pridané: 21-05-2007 21:35


Takáto štatistika je dosť zavádzajúca. Ja chodím tak 3x do týždňa na golf do ČR a môžem Ti povedať, že áut je niekoľko násobne viac. Problém týchto štatistík je, že nehovoria o náraste počtu automobilov na ceste. Ak by sme to zobrali z druhej strany tak zružme všetky pravidlá cestnej premávky a už nebudú žiadne problémy(prečo by sme napr. mali chodiť po pravej strane?!). Ale prečo len cestnej, veď je ešte letecká a námorná. Pravidlá majú zmysel aj keď nás niekedy bezdôvodne obmedzujú. Samozrejme je dôležité aby nás tieto pravidlá neprevalcovali, ale pestrosť ľudí hovorí o potrebe určitých zásad v niektorých oblastiach života.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group