ISSN 1335-8715

21-05-2007   Martin Pener   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Chvála slušným ozbrojeným občanom!

Každoročne rozbúria hladinu verejnej mienky prípady šialených, najmä amerických strelcov. Takmer automaticky nasledujú vášnivé diskusie – od vládnych/parlamentných až po „občianske“ - internetové o regulácii, či dokonca zákaze vlastníctva zbraní občanmi. Menej už odporcovia zbraní venujú pozornosť životnej realite (i tej našej slovenskej), kedy sú nevinní ľudia napádaní útočníkmi používajúcich strelné či iné zbrane.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: tom
pridané: 21-05-2007 20:44


Sú obrovské rozdiely v rámci federácie, ale žiadny súd by neodsúdil nikoho kto by zastrelil na svojom pozemku "návštevníka". Samozrejme, že autor by v ideálnej situácií mal pravdu, ale akosi my ľudia sme čudní. Môj kamarát má 2 známych - vojakov a oni keď sa osmelia alkoholom tak s pýchou predstavujú svoje zbrane ďalším účastníkom dedinskej veselice. Viem, že by sa patrilo povedať, že človek je zodpovedný sám za seba a svoje činy a štát a jeho nariadenia sú prekážkou v rozvoji slobody jednotlivca ale bohužiaľ niektorí z nás tú slobodu zneužívanjú buď z pitomosti, alebo zo zištnosti. A počet vrážd ešte stále hovorí o tom, že v krajinách kde sa k zbraniam dá dostať ľahšie je vyšší ako v krajinách kde je to troška zložitejšie.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group