ISSN 1335-8715

15-05-2007   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Sexuálne paradoxy pojmologických bratstiev

Politické združovanie je vždy spletitou kombináciou bratstva slov a pojmov a na druhej strane bratstva psychologického, následkom čoho sa obvykle pod jednou vlajkou ocitajú rôzne fyziologické typy, ktoré si rovnaké pojmy vykladajú po svojom. To je dôvod, prečo je politológia, ktorá sa snaží hľadať príčiny len vo sfére politických pojmov a hesiel taký popletený mišmaš.

Reakcia na príspevok

RE: doplnenie
autor: Lukas Krivosik
pridané: 20-05-2007 14:00


Tak si precitaj knihu Zasady liberalniho radu od Tomasa Jezka, ktora je vlastne zbierkou eseji prevazne od Hayeka, ale aj dalsich liberalnych ekonomov. Hned v prvej eseji "Zasady liberalniho spolecenskeho radu" Hayek rozlisuje medzi dvomi protichodnymi tradiciami liberalizmu, z ktorej ta tvoja je vlastne zakuklenym socializmom.

Proste Hayek, rovnako ako Mises sa na niekolkych miestach od Johna Deweyho distancuju. Zaujimave, ze vsetci (ja, Kristofory, Joch, Jezek, Pavlik, atd.) sme Hayeka pochopili nespravne a len ty si ho pochopil spravne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group