ISSN 1335-8715

16-10-2001   Matúš Mládek   Komentáre   verzia pre tlač

„POSLEDNÁ ŠANCA“ PRE PALESTÍNU

Jeden izraelský politik raz múdro povedal: „Palestínčania nikdy neprepásli možnosť prepásť príležitosť získať vlastnú suverenitu a samostatný štát.“ Dnes sa im ponúka pravdepodobne posledná šanca. Je paradoxom, že vzišla práve z tragédie, ktorá sa odohrala 11. septembra 2001.

Reakcia na príspevok

RE: Mier?
autor: Kedrigern
pridané: 25-10-2001 20:05


Tvoje obcasne myslienkove pochody su obcas uchvatne sokujuce, ale nie. Velmi zle si pretransformoval moje slova o rovnocennom partnerstve pri politickom jednani, Strucne a jasne> 1) Riesenie palestinskeho konfliktu vedie cez politicke rokovania s jasnym cielom -> vytvorenie dvoch samostatnych statnych celkov, to sa neuskutocni kym Izrael ,,nepopusti atmosferu" na palestinskych uzemiach a to sa neuskutocni kym palestinsky predstavitelia nedostanu pod kontrolu svoje militantne kridla. Takze primarnu zodpovednost za riesenie konfliktu nesu Palestincania. Kym nespravia prvy mnou spominany krok doftedy schvalujem akykolvek odvetny krok Izrealu s cielom preddist a zabranit akemukolvek teroristickemu utoku voci jeho obcanom. Avsak za jedine riesenie povazujem vytvorenie samostatnej Palestiny s absolutnou zvrchovanostou na vlastnom uzemi a to je zas apel na vyjednavacov Izraelu. Co sa tyka okolitych krajin povazujem politicke a ekonomicke spravanie sa Jordanska, Spojenych Aranskych Emiratov za priblizujuce sa zapadnej civilizacii s hlavnym dorazom na respektovanie svojich tradicii.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group