ISSN 1335-8715

23-07-2005   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

Pri sledovaní televíznych novín

Sledovať televízne noviny slovenských staníc je naozaj sranda. Ich konzumenti, ale ani tvorcovia asi nezvyknú byť veľmi inteligentnými ľuďmi. V piatok, 22. júla, ma upútalo hneď niekoľko reportáží na Markíze a TV Joj.

Reakcia na príspevok

CITAT
autor: Firstborn
webstránka: http://www.arches.uga.edu/~jpetrie/hoffer.html
pridané: 23-07-2005 21:25


joj, taka krasna quote, nemozem si odputit:

It has often been said that power corrupts. But it is perhaps equally important to realize that weakness, too, corrupts. Power corrupts the few, while weakness corrupts the many. Hatred, malice, rudeness, intolerance, and suspicion are the faults of weakness. The resentment of the weak does not spring from any injustice done to them but from their sense of inadequacy and impotence. We cannot win the weak by sharing our wealth with them. They feel our generosity as oppression.

a skusim aj prelozit, pre tych menej zdatnych:

Často sa hovorí že moc kazí. Ale je možno rovnako dôležité si uvedomiť že rovnako je to aj so slabosťou. Moc kazí niekoľkých, slabosť kazí masy. Nenávisť, zloba, hrubosť, netolerancia a podozrievavosť sú chybami slabosti. Neznášanlivosť slabých nevyviera z neprávosti ale z ich pocitu zaostalosti a neschopnosti. Slabých si nemôžeme získať tým, že sa s nimi podelíme o naše bohatstvo. Pociťujú našu veľkorysosť ako útlak.

( Eric Hoffer )


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group