ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

ekonomicka univerzita
autor: andrevs
pridané: 18-04-2007 1:17


Tento komentár si uz asi nikto neprecita ale neda mi to nereagovat. Som studentom 5teho rocnika na ekonomickej univerzite, nie sice fakulty národnho hospodarstva ale podnikoveho manazmentu.Pocas prvych 2 rocnikov som mal aj predmety ktre sa tykali makroekonomie.Nemam pocit ze ucebnica VŠeobecnej ekonomickej teórie ktorú musí prelúskať každý prvák na EU je až taká škodlivá ako tvrdí autor.Skôr ako presadzujúca kynesizmus mi príde ako nevyjadrujúca ziadny názor čo je správne a čo nie.Samozrejme kynesových názorov je v nej asi najviac ale aj napriek tomu myslim ze rozumne uvazujuceho cloveka to neritiahne k tomu aby zastaval stane zasahy. Mne od zaciatku ked som zacal studovat ekonomiu boli nesimpaticke a ani 101 kynesovych grafov ktore som sa mal naucit ma nepresvedcilo ze su jedine spravne. Skor by som videl problem vo vyucujucich kotry by mohli studentov o niecom takom presviedcat ale nakolko som prednasky nikdy nenavstevoval ma to nemohlo ovplyvnit :) Ku koncu 5teho rocnika mozem konstatovat ze ani jeden z tychto mytov sa ma netyka a som zastancom liberalnej ekonomie (myslim ze je to prave studiom na fakulte podnikoveho manzementu kde sme vsetko preberali z pohladu podniku a akosi vsetky socialne zasahy statu idu nejako proti podnikaniu)

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group