ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

Ako začať
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 02-04-2007 19:39


Mohlo by to začať aspoň malým spoplatnením denného VŠ štúdia aby sa budúci študenti aspoň trochu rozmysleli akú školu chcú platiť a či to má pre nich zmysel. Potom by sme mohli zvýšiť príplatky s adekvátnym systémom kompenzácií a pôžičiek chudobnejším študentom.

Pri základných a stredných školách by sa mohlo konečne povyhadzovať to množstvo "múdrych" vecí, ktoré zaťažujú naše deti a konečne ich začať učiť iniciatíve a rozmýšľaniu - nie bifľovaniu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group