ISSN 1335-8715

30-03-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Prečo má škola študentov v paži?

V Novinárskej cene 2006 bol Lukáš Krivošík za tento článok Nadáciou otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation (NOS - OSF) nominovaný v kategórií "najlepší komentár v printových médiách". Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v pondelok večer. Text vyšiel vlani na stránkach T-Station.sk. O víťastvo v zmienej kategórií sa popri šéfredaktorovi Pravého Spektra budú uchádzať ešte Imrich Gazda a Peter Javůrek.

Reakcia na príspevok

Vztah a povinnost
autor: PseudoMeyer
pridané: 31-03-2007 1:39


Len niekolko poznamok:
1. Najskor musim reagovat na tu prihodu zo seminara: V zasade súhlasim s tym, co autor clanku z tejto prihody odvodzuje. Ale pravda je - ked sa na vec pozrieme z pohladu povinnosti - ze student musi chodit na seminare pripraveny. Aj preto su seminare nazyvane ako cvicenia - to uz nie su prednasky, kde sa od studenta ocakava iba ucast. Seminare su tvoriva cast studia - a aj preto tam musi byt student pripraveny. Inymi slovami, ucitela vobec nemusi zaujimat, co student robi prave v tom case, ked su prednasky - musi vsak dohliadat na to, ci student ovlada latku. Studentovou povinnostou je - vediet vsetko, co ucitel vyzaduje - aj ked na to nema cas. Ak to nezvlada, nema tam co hladat.
2. S odlukou skoly od statu suhlasim - bezvyhradne.
3. Taky vztah, aky opisuje autor nebude nielen dovtedy, kym sa...., ale aj dovtedy, kym na skolu nepride aktivny student. Dnes tu mame studentov, ktori na skolu chodia len preto, aby odtial mohli co najrychlejsie odist. Len aby mali titul...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group