ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: 3
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 30-03-2007 21:04


Takyto pristup je uplne zcestny, pretoze umoznuje zvalit zodpovednost za vlastne rozhodnutia na druhych (t.j. presny opak toho, co tvrdi). Vysledok je potom pochopitelne taky, ze zodpovednost nenesie nikto konkretny. Vzdy, ked v novinach citam, ze pri razii bolo konfiskovane velke mnozstvo drog, tak nad tym len krutim hlavou.

Dalej su tu prakticke dosledky, uz viackrat spominane druhymi diskutujucimi. Perzekucia tzv. "victimless crimes" okrem ineho polarizuje spolocnost, podporuje beznu kriminalitu ako aj organizovany zlocin (a tym aj korupciu), zvysuje pravnu neistotu a plytvanie verejnymi prostriedkami. Vratim sa teraz na chvilu spat k prvemu odstavcu: kto za tieto dosledky nesie zodpovednost? My vsetci, aj ti, ktorych tato tema vobec nezaujima.

Odporucam knizku "Defending the Undefendable" od Waltera Blocka.

Rad by som vsak este polozil provokativnu otazku. Preco su alkohol, cigarety a kava ok, ale ine drogy nie? Zdravotne dovody to nie su. Ponukam link na vysledok dvoch studii (da sa ich najst samozrejme kopa):
http://www.tfy.drugsense.org/tfy/addictvn.ht...
Marihuana vychadza na poslednom mieste, a alkohol s nikotinom su v mnohych aspektoch minimalne porovnatelne s heroinom a kokainom.
Moja odpoved je teda, ze dovody su historicko-spolocensko-politicke.

Preto nemozem akceptovat ani argumenty zalozene na tvrdeniach o ochrane zdriavia (v uzsom zmysle).

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group