ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: demokracia
autor: Czechtek
pridané: 30-03-2007 10:35


"to, ze hlupi politici vladnu, este nekompromituje demokraciu ako spolocensky system."

A kto tych hlupich ludi zvolil? Nie nahodov hlupaci? Ak je hlupakov vecsina, logicky budu hlupe vlady, takze demokracia akosi tak uplne dokonala nie je.

Ako je mozne ze clovek ktory sa nevie o seba postarat, ale potrebuje stat, aby mu prikazal ze ma chodit do skoly, ze si ma platit socialne a zdrvotne poistenie, ma pravo rozhodovat o celej spolocnosti, ked nevie niest ani zodpovednost za svoje konanie?

Ako mozes zakonmi vyhlasit obcanov za debilov o tkorych sa musi vlada starat, a zaroven dat pravo tymto debilom tuto vladu volit? Dava to zmysel?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group