ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: demokracia
autor: Czechtek
pridané: 29-03-2007 22:32


"tak neviem ci odpadnes. ale ked bol typek trestany uz v minulosti, a ma tam ze je narkoman, tak sa to da zistit. Ked z rodneho cisla sa da zistit totoznost, a to porovnat s trestnym registrom, ci tam nieco mas... tak potom neviem preco odpadavas, alebo si si myslel, ze tvoje preslapy sa nezapisuju? :DDD"

Ano da sa zistit za ake tresne ciny bol trestany, ale to neznamna ze je momentalne zavisly na drogach. Ale to je jedno.

Pointa je v tom ze drogy su zakazane, a napriek tomu sa deju taketo veci, z coho vypliva, ze ten zakaz vobec nefunguje, ze obmedzuje ludske prava a slobodu, a pritom este ohrozuje a ozobracuje tych co nie su zavisli.

"jasne... lebo prijmy z marihuany by vyrovnali deficit a vsetci by sme boli bohatsi..to hadam nemyslis vazne..."

Milton Friedman a 499 dalsich poprednych americkych ekonomov vypocitalo ze ano. Ak mas ine vypocty, tak mi ich prosim Ta predloz. "to hadam nemyslis vazne..." asi nie je dobry argument vsak?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group