ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: Nedokoncena robota Busha seniora
autor: LIBERTARIAN
pridané: 28-03-2007 13:29


a este doplnam z dnesnych zprav :

" Svět si v noci na středu vyzkoušel, co se stane s cenami ropy v případě válečného konfliktu v Perském zálivu. Poté, co se asijskými trhy začala šířit spekulace, že mezi Íránem a Spojenými státy vypukl ozbrojený konflikt, ropa skokově zdražila skoro o deset procent a dostala se nad 68 dolarů za barel. Šlo o jeden z nejvýraznějších nárůstů poslední doby.

28.3. 2007 10:50
SINGAPUR - Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) se okamžitě vyšplhala na 68,09 USD za barel, "Prudký vzestup cen nad 68 dolarů byl sice jen přechodný jev, ale ukazuje se, že trh je kvůli geopolitickým faktorům v nejvyšší pohotovosti,"

Cena ropy již v nebezpečné zóně
Trh si znovu připomněl, že jakýkoli vážnější konflikt mezi Íránem a západními zeměmi by výrazně ovlivnil plynulost zásobování ropou, hlavně z oblasti Perského zálivu.
Cena ropy se nyní blíží k hodnotám, které už lze považovat za nebezpečnou zónu. Vyspělé země se totiž začínají obávat negativních dopadů na hospodářský růst. "

Tvoja predstava, ze bohate staty sa obavaju, ale slovensko "bude v pohode", to sa ti teda cudujem.

A este k tvojim slovam :
"Mne to nevysvetluj - napíš Bushovi prečo je ochotný uplácať irackých gaunerov, ktorý sú lojálny s USA len pokým strýky Sam dobre platí a niekedy ani vtedy nie. Vláda USA priamo pumpuje miliardy dolárov do Iraku,"
- Predtym si tvrdil, ze USA malo investuju do obnovy infrastruktury Iraku. Divne. Bud konzistentny ! Stale vyvracias vlastne starsie tvrdenia!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group