ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: Nedokoncena robota Busha seniora
autor: Czechtek
pridané: 28-03-2007 10:40


No to som nasiel na wikipedii... ohladom tej knihy od Maurice Matloffa:
"Some US politicians were disappointed by this move, believing Bush should have pressed on to Baghdad and removed Hussein from power; there is little doubt that coalition forces could have accomplished this if they had desired. Still, the political ramifications of removing Hussein would have broadened the scope of the conflict greatly, and many coalition nations refused to participate in such an action, believing it would create a power vacuum and destabilize the region.
"

Suhlasim s tym ze to bola chyba (velka) ze nezosadili Saddama uz vtedy. A ja netvrdim ze ameriacnia robia vsetko perfektne, zdaleka nie. Ale co urobili ostatni, ved nie len amerika je na svete. Nic.

A pointa je v tom, ze to Saddam Hussein vyvolal tuto vojnu, a on vrazdil vlastnych civilistov. A preto nechapem, preco neustale hladas chyby na americanoch. Ved jasne ze ich najdes vela, ale faktom ostane ze to Saddam Hussein je zodpovedny za smrt milionov, a nepripada mi vhodne neustale napadat americanov a pritom zabudat, kto je vlasnte skutocne zodpovedny.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group