ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

vyrokova logika
autor: malcolm
e-mail: post.sk@
pridané: 28-03-2007 10:05


ja som si myslel, ze aj "mam rad blondynky " je vyrok. Jeho negaciou je : "nie je pravda, ze mam rad blondynky".

Mozno by stacilo, ak by si si precital zaklady vyrokovej logiky. Vyrok je

Nic to ale nemeni na fakte, ze aj v ramci demokracie a kultury politickej nekorektnosti v duchu parnasistickeho umenie pre umenie, nema s demokraciou nic spolocne, a tvoja reakcia to len potvrdzuje.

Este strucne k vyroku.

V obecném významu je Výrok jazykovým výrazem, který vyjadřuje nějakou myšlenku, nebo informaci. Často je výrok spojen s určitou významnou osobností, která jej vyřkla, či napsala. Takový výrok pak může být citován, rozebírán, obhajován, nebo s ním může být polemizováno ap.


V užším významu (výrokové logiky) se jedná o sdělení, o kterém lze jednoznačně říci, že buď je pravdivý, nebo nepravdivý (to jest má určitou pravdivostní hodnotu) a je základním prvkem ve výrokové logice. Nejčastěji bývá zapsán jako jednoduchá oznamovací věta, ale může výt zapsán i pomocí značek (např. x∠5). Z jednoduchých výroků lze skládat pomocí logických spojek (operací) výroky složené. Složené výroky jsou konjunkce (A ∧ B, slovně A a současně B), disjunkce neboli alternativa ( A ∨ B, slovně A nebo B), implikace (A ⇒ B, slovně jestliže A, potom B), ekvivalence (slovně A právě tehdy, když B)

Tak libertarian, mne bude staci, ak zo spominaneho testu ziskas aspon 30.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group