ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: Nedokoncena robota Busha seniora
autor: Czechtek
pridané: 27-03-2007 21:01


"Keď si však americká administratíva uvedomila možné dôsledky rozpadu Iraku (teda to čo sa tam deje dnes) zaradila spiatočku a nechala Saddáma aby povstalcov potlačil."

To mas z akeho zdroja? Prvy krat to pocujem.


"Poskytol im síce nejaké "bezletové zóny" tie však nijako neohrozili likvidáciu povstaní.

Bola to od Američanov pekná špinavosť."

Zaujimave, ze americania su spinavci lebo nezosadili Saddama, a tiez su spinavi fasisti lebo ho nakoniec predsa len zosadili.

A tomuto ja nechapem. Americanov nemate radi lebo sa hraju na svetoveho policajta. Ak neurobia nic tak je to tiez zle. Proste primitivny antiamerikanizmus a nic ine.

"Všetko to však zaklincovala OSN programom "Ropa za potraviny" ktorý umožnil Saddámovi obnoviť svoje paláce a pritom ukazoval umierajúce podvyživené deti ako následok "embarga" USA a ostatných štátov."

Je zaujimave, ze Saddam vrazdil vlastnych obcanov bojovym plynom, strielal ich do masovych hrobov, napadol Kuvajt, podpalil kuvajtske ropne polia... A pritom za vsetko mozu americania, zidia, pripadne OSN... Lebo nevyriesili pripad dokonale. To mas pravdu ze v takychto situaciach neexistuju dobre riesenia, len zle a este horsie. Len si treba dobre uvedomit, ze tuto situaciu nevytvorilo USA ani OSN, vytvoril ju Saddam, a USA na nu len reagovalo. To je ta pointa.

LIBERTARIAN sa myli ked ta obvinuje z politickej korektnosti. Toto nie je politicka korektnost ale pohapusty antiamerikanizmus.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group