ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: Nedokoncena robota Busha seniora
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 27-03-2007 17:37


Pri prvej invázii Bush senior vyprovokoval povstania Kurdov na Severe a Šítov na juhu. Keď si však americká administratíva uvedomila možné dôsledky rozpadu Iraku (teda to čo sa tam deje dnes) zaradila spiatočku a nechala Saddáma aby povstalcov potlačil. Poskytol im síce nejaké "bezletové zóny" tie však nijako neohrozili likvidáciu povstaní.

Bola to od Američanov pekná špinavosť. Všetko to však zaklincovala OSN programom "Ropa za potraviny" ktorý umožnil Saddámovi obnoviť svoje paláce a pritom ukazoval umierajúce podvyživené deti ako následok "embarga" USA a ostatných štátov. Dokonca vznikali trápne dokumenty o zlom živote Iračanov vinou "západu" a pritom si "nevinný" Saddám staval nové paláce a budoval armádu za petrodoláre.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group