ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: Problém Vietnamu
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 27-03-2007 17:29


"USA su jedinou, relativne samostatnou krajinou, ktora by fungovala aj bez spoluprace s Arabmi. Europa by skapala ovela skor."

USA sú hlavnými patrónmi skorumpovanej Saudskej Arábie a od spolupráce s ňou sú existenčne závislý. Saudská Arábia totiš kontroluje trh s ropou na ktorý sú energeticky "pažraví" Američania podstatne viac závislí ako Európa.

To je vysvetlenie i prečo práve mnoho teroristov pochádza z tejto bohatej krajiny, ktorá nepozná chudobu u svojich obyvateľov. I nás by rozčuloval štát, ktorý by podporoval našu skorumpovanú nedemokratickú vládu. To samozrejme nie je ospravedlnenie terorizmu, ale jeho vysvetlenie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group