ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

Nedokoncena robota Busha seniora
autor: pm2257
pridané: 27-03-2007 14:28


Podla mna sa najvacsia chyba stala, ze Saddama neodstranili uz pri prvej invazii. Bush junior sa teraz iba snazi dokoncit nedokoncenu robotu svojho otecka. Takze iba lepi, co sa da a vyzera to na peknu hanbu.

Keby to jeho tatko dotiahol do konca vtedy, mohol byt teraz v Iraku pokoj. Navyse musi narazat na obrovsky odpor verejnej mienky po celom svete, lebo po vyse desatroci uz skoro nikto nevidi, ze to nie je druha vojna, ale pokracovanie tej prvej po sustavnom nedodrzovani podmienok primeria zo strany Iraku. Navyse ten cirkus stoji a este len bude stat ovela viac mrtvych, peniazi a namahy s vyliadkami na takmer isty neuspech.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group