ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

RE: Problém Vietnamu
autor: LIBERTARIAN
pridané: 27-03-2007 13:59


"1. Na inváziu bolo treba viac vojakov - upozorňovali na to Busha vlastní generáli."
- invazia prebehla v pohode, vojakov bolo teda dost

"2. USA rozpustili irackú armádu - čo znamenalo, ako keby ju vyhnali do opozície."
- ale pytal som sa na zaklade tvojich slov : "Čas dobrých riešení bol pri vzniku konfliktu. ". Toto nebolo pri vzniku konfl. A co by robili s rozbitou armadou, so sfanatizovanymi vojakmi, ..... To nebola profi armada, ktora by sa postavila za novu vladu !!!
Takej armade by nemohli nechat ZIADNE zbrane !!!

"3. Pri invázii nespolupracovali USA ani s jedným arabským štátom. Arabi, hoc i v druhej línii by mali určite veľký vplyv na získanie Arabov na stranu USA, alebo aspoň na udržanie neutrality."
- Veris tomu, ze boli ochotni ? Veris tomu, ze by to presvedcilo pro-saddamovskych rebelov ???
Ista forma SPOLUPRACE tyam bola (poskytnutie uzemia a pod.)

"4. Bush klamal pri zdôvodňovaní vojny."
Istotne neklamal. To, ze sa nedokazali tie zbrane, ma minimalne DVA realne dovody.


"5. Bola podcenená rekonštrukcia civilnej infraštruktúry - voda, elektrina, zásobovanie atď."

- ale pytal som sa na zaklade tvojich slov : "Čas dobrých riešení bol pri vzniku konfliktu. ". Toto nebolo pri vzniku konfl.
A na obnovu Iraku davaju USA az prilis vela $ . Nemali by davat NIC.
"Stačí to ?
Nakoniec zmenu stratégie oznámil i sám Bush takže i on musel priznať, že to spackali. Takže aspoň jemu by si mohol veriť. "
- Zmena strategie TERAZ je nieco ine, ako PRED invaziou, ako si navrhol ty. Ovsem, ani na terajsiu zmenu moc neverim. S arabmi proste sa nema spolupracovat, ale iba akoukolvek formou branit. Ti arabski "rebeli" su proste sfanatizovani gauneri, ktori nedokazu nic ine robit, iba zabijat. Im nejde o ZIADNE ideje, o nic. Len sa cudujem amikom, ze tahaju za zvysok sveta horuce gastany. USA su jedinou, relativne samostatnou krajinou, ktora by fungovala aj bez spoluprace s Arabmi. Europa by skapala ovela skor.

Dusan, nadalej si myslim, ze to s "politickou korektnostou" prehanas. Realny zivot , to nie je akademicke mudrovanie a hra na falosnu moralku, ake predvadza EU. Tvoje "argumenty" su zoznamom tvojich nerealnych predstav, irelevantnych tvrdeni, nie realnych moznosti. Chybou USA nie je prehnana militantnost, ale prilisna nerozhodnost. Od arabov ocakavaju logicke a mudre reakcie, ale arabskymi statmi hybu gauneri a demagogovia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group