ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

Problém Vietnamu
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 27-03-2007 10:49


Problém Vietnamu bol vtom, že tam Američania bojovali sami proti komunistom. Juhovietnamská skorumpovaná generalita mala iné priority a za celý čas neboli schopný Američania dokopať Vietnamcov z juhu k aspoň aspoň nejakému životaschopnému politickému systému, ktorý by bol prijateľný i pre väčšinu obyvateľov južného Vietnamu. Je len logické, že keď sa stiahli USA z Vietnamu tak režim sa doslova rozsypal, lebo nemal žiadnu vnútornú silu.

Irak je podobný Vietnamu v tom, že nie je vnútorne rozdelený a občianska vojna je už dávno realita. Je to spôsobené absolútnou aroganciou podmienok v Iraku za Saddáma. Čas dobrých riešení bol pri vzniku konfliktu. Dnes sú už len zlé riešenia. To už dnes priznávajú všetci.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group