ISSN 1335-8715

26-03-2007   Lukáš Meravý   Komentáre   verzia pre tlač

Irak – druhý Vietnam?

Štyri roky po páde Saddáma Husajna v Iraku ešte stále nie je poriadok, vojna stála stovky miliárd dolárov, padlo vyše 3200 amerických vojakov, 50 000 bolo zranených a americká i svetová verejnosť už dávno stratili nervy. V USA sa navyše obe politické strany chystajú na prezidentské voľby, a tak sa najmä demokrati predháňajú v superlatívoch o katastrofe Iraku. Liberálne americké médiá a rôzni politici začínajú prirovnávať vojnu v Iraku k vojne vo Vietname (1961 – 1975).

Reakcia na príspevok

Ahaaaa
autor: PeterS
pridané: 27-03-2007 1:18


Takze uz je to jasneeee, Bush si pomylil "n" s "q". Povodne chcel do rozkazu napisat Iran, len sa mu smykla ruka a dopisal k "n" nozicku.
Takze preto tolko reci o ZHN v Iraku, uz sa nedalo cuvnut. A vlastne sa ani nic nenaslo, ved sa vlastne cely cas hovorilo o ZHN v Irane, len nemohli priznat, ze sa Bushovi smykla ruka.
Takze nie Saddam bol spojeny s Al Kaidou, ale Iran s Hizballahom, uz to chapem. Ti americania su ale presibani. Oni vlastne v Iraku bojuju proti Iranu! Ved preco nie, v Iraku sa asi bojuje lahsie, nie je tam tolko irancov, iba par skupim s mobilnym cislom do Iranu. "Ukaz mobil! Aaaa to co je za predvolbu!! Bum, bum.
Clovece, normalne som stuhol.
Irak bol pretlakovy hrniec a Bush v svojej neskonalej mudrosti odstrelil stupel. Saddama. Mlieko sa rozlialo. Kurdi sa prepracuju k samostatnosti, sunitsky trojuholnik sa vystriela a US za pomoci Iranu a Syrie mozno ukludnia juh. Mozno, nie Iran odstrelil stupel... mozno nechaju amikov este trosku povarit, Bushovi to aj tak nedojde. Mozno ani nemusi. Co chvila konci a Halliburton sa zatial nekutocne nabalil. Bude na slusnu penziu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group