ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

usa
autor: rrr
e-mail: rrr@post.sk
pridané: 17-03-2007 9:48


nejako tu nevidim rozvinutu rolu usa. len nieco v tom zmysle ze uz toho maju plne zuby naivne podporovat izrael a za cartera to chceli kratit.

prave v sucasnosti, za busha, je najvacsia podpora izraela v tom ako systematicky likviduju jeho najvacsich nepriatelov. irak bol najvacsim nepriatelom, uz sa vala v prachu. syria tiez, pomaly ju zvieraju, chystaju sa na iran. cely arabsky svet ako nepriatel izraela je systematicky oslabovany a tym -samozrejme- silnie pozicia izraela.

to su ohromne peniaze a zidia musia mat v usa vplyv ktory je nepredstavitelny.

vsetko je o peniazoch.

ak by sa nahodou ozaj začalo preverovanie padu dvojičiek, pretože hlasy o tom, že je dielom takisto busha silneju priam geometrickym radom, a ak by sa to potrvrdilo, usa by stratili legitimitu na privlastok slobodny svet na ktorom si tak zakladaju.

čo sa tyka podozrenia z enormneho židovskeho vpyvu na usa je tiez otazne to, že taka mlada krajina si tak rychlo vybudovala svoju poziciu prakticky z ničoho.

ps ohromne ma pobavilo ako jezis hovoril šalom lachem.ten chlapik ma v hlave uplny zmatok.ja myslim že boh dal židom jednoznačne najavo že ich opustil počas 2. svetovej vojny. JP2 povedal niečo ako drobný kompliment ale takto hlupo to pochopit....


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group