ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

RE: Antisemitizmus ?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 15-03-2007 14:35


"Ak izraelski vojaci pozabijali zopar arabov v ramci odvety za iny arabsky utok, tak je ich konanie plne moralne. A argumentacie o zabijani CIVILOV arabov uz vobec neakceptujem - arabski teroristi konaju vzdy ako civilne osoby v civilnom odeve."

Nechcem sa Ťa dotknúť, ale si úplne mimo. Tie veci za ktoré sa hanbili dotyční páni nemali nič spoločné s nejakými odvetami. Boli to klasické etnické čistky, ktoré mali získať "životný priestor" pre Židov. Nebolo to nejaké spontánne udalosti, ale plánovaná akcia. Za podobné akcie sú dnes zločinci zbývalej Juhoslávie v Haagu. Poul Johnson ich tiež spomína vo svojej "Histórii židovského národa" i keď v tej "miernejšej" podobe.

Etnické čistky nie sú morálne v žiadnej podobe a nie sú ani ospravedlniteľné.

"Ak izraelski vojaci pozabijali zopar arabov v ramci odvety za iny arabsky utok, tak je ich konanie plne moralne."

Podľa mňa to nie je morálne a hlavne je to dokázateľne neúčinné. Teror nezastavíš terorom na nevinných. Niekedy teroristi dokonca cielene provokujú aby dosiahli odvetnou neprimeranou akciou väčšiu podporu. V tvojom prípade by isto uspeli.

"Izraelsky vojak tazko rozozna tehotnu arabku od arabky s bombou pod satami."

Také incidenty sa pri napätej bepečnostnej situácii stávajú a ak sú to nešťastné náhody tak určite nebudem vyčítať izraelskej armáde takého nevinné obete i keď mi je ich ľúto. Ak však spadne ťažká bomba z F-16 na byt nejakého teroristu a zabije ho spolu s 10 nevinnými obyvateľmi je to teroristický útok, ktorý je neospravedlniteľný. A ak toto povolí Najvyšší súd danej krajiny tak to u mňa nie je normálna demokratická krajina.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group