ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

RE: Antisemitizmus ?
autor: LIBERTARIAN
pridané: 15-03-2007 14:07


Dusan :
"Dosť sa im na to zle spomínalo a hanbili sa za to. Takže viniť iba jednu stranu z problémov Blízkeho východu je nezmysel."
- Tento pristup nepovazujem za spravny. Ak sa jednotlivec hanbi za svoje OSOBNE konanie, z toho este nevypliva, ze to konanie je objektivne nemoralne. Ak clovek pri obrane svojej rodiny, alebo aj seba sameho zabije utocnikov, moze mat pocit viny, ale z objektivneho pohladu je jeho konanie moralne.
Ak izraelski vojaci pozabijali zopar arabov v ramci odvety za iny arabsky utok, tak je ich konanie plne moralne. A argumentacie o zabijani CIVILOV arabov uz vobec neakceptujem - arabski teroristi konaju vzdy ako civilne osoby v civilnom odeve. Izraelsky vojak tazko rozozna tehotnu arabku od arabky s bombou pod satami.
Arabsky terorista v civile je HLAVNYM VINNIKOM aj za inych zabitych nevinnych arabov.
A k jadrovemu arzenalu > Araby a palestinci si dobre uvedomuju, ze Zidia nepouziju jadrovu odvetu. Presne tak, ako sa spoliehaju na zidovsku SERIOZNOST, vdaka ktorej zidia v maximalnej moznej miere (nie 100%) neutocia na civilov, aj ked je jasne, ze kazdy arab-civil je pravdepodobnym buducim teroristom. Vcetne zien a deti.

Je smutne, ze tieto nazory musim obsiahlo vypisovat, ked araby a palestinci to sami denne priznavaju, ba sa tym priamo chvalia !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group