ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

RE: Historické hranice
autor: Czechtek
pridané: 15-03-2007 11:33


"Je jasné, že vyťahovať 2000 ročnú históriu nejakých území či hraníc je hlúposť."

Jane, lebo sa ti to prave nehodi. Len tak srsi z teba anitisemitizmus. 2000 rokov je vela... 60 roko je tak akurat, vsak? A sa stavim ze uz aj 65 rokov je prislis vela, lebo to by si musel uznat vinu slovenskeho naroda na brutalnom vyvrazdovani zidov.

"Na určitom území sa väčšinou vystriedali desiatky národov a nejaké "historické" či "sväté" práva na nejaké územie sú nezmyselné i keď sa často vyťahujú. Špeciálne to platí v prípade územia Slovenska, kde by podľa tejto logiky malo byť "horné" Uhorsko a tieto úvahy sú v Maďarsku dosť živené. Okrem toho boli ešte pred pár sto rokmi hranice väčšinou dosť nejasné a menily sa pomerne rýchlo na základe úspechov či neúspechov výbojov toho ktorého panovníka. "

Ked Ti takto argumentoval LIBERTARIAN, tak sa Ti to nepacilo, teraz pouzivas ten isty argument.

Zidov vyhnali pred 2000 rokmi z izraela, to ta netrapi. Rozprchli sa do sveta kde ich ludia nemali radi, pretoze boli sikovni, nazrhromazdili si majetky ktore im vsetci zavideli. Potom ich burutalnym sbosombom pred 65mi rokmi masakrovali v europe, (vratane slovakov) tak sa zufali vratili tam odkial ich vyhnali pred 2000 rokmi. Tam sa tiez nikomu nepacia.

Pripada mi to ako ten vtip: ropravaju sa liska a medved ze si od zajaca vypytaju cigaretu. A ze ked im da s filtrom, tak zbiju za to ze im dal s filtrom, a ked im da bez filtra tak ho zbiju za to ze im dal bez filtra.

Cest praci sudruh.

PS: Zidia co robite na tej streche? "Zbierame bronz."
tak podte dole, budete "zbierat olovo".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group