ISSN 1335-8715

14-03-2007   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Prednáška CEQLS - Pascal Salin: "Prečo potrebujeme kapitalizmus a konkurenciu"

Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci s Veľvyslanectvom Francúzskej republiky na Slovensku, Vás pozýva na jarnú prednášku v rámci cyklu ekonomických prednášok CEQLS /Conservative Economic Quarterly Lecture Series/, ktorú prednesie významný svetový ekonóm, bývalý prezident Mont Pelerin Society PASCAL SALIN na tému: "Prečo potrebujeme kapitalizmus a konkurenciu."

Reakcia na príspevok

RE: Cikada a mravec
autor: PeterS
pridané: 15-03-2007 10:34


Ano, ano, toto je verzia bajky, ktoru rozsiril nadnarodny Institut pre zaslepenie verejnosti.
V uzkom kruhu investorov kolovala sprava o investicnej bonanze v tom roku a v tej krajine.
Ziskove boli: nadnarodna stavebna spolocnost, ktora postavila socialne byty a lacno sa dostala k exekuovanemu domceku mravca a chysta za par korun vyexukovat dalsie pozemky, nadnarodna pravna spolocnost, ktora chodi ako tien za stavebnou, nadnarodna farmaceuticka spolocnost, ktora si vylobovala, ze vsetko sa lieci liekmi a lieci pribudajuce cikady, nadnarodna medialna spolocnost, ktoru ludia zrali pre socialne spravy, nadnarodna financna spolocnost, ktora na toto vsetko vlade pozicala. Z kazdeho pohybu si vladni uradnici nechali 10% a poslali do offshore.
HDP v krajine stuplo o 10% a preto si statny aparat vyplatil miliony na odmenach, pretoze najati zahranicni poradcovia dostali miliardy, tak aby si nezavideli. Sucasne stuplo sice aj zadlzenie, ale vzhladom na to, ze krajina akceptovala veritelov z krajiny Oz, krajinu pochvalili a zaradili na zoznam otvorenych a slobodnych ekonomik. Tym ziskala aj privilegium, ze vojaci Oz o nej uvazuju ako o buducom mieste svojej zakladne.
atd.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group