ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

Historické hranice
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 14-03-2007 22:03


Je jasné, že vyťahovať 2000 ročnú históriu nejakých území či hraníc je hlúposť. Na určitom území sa väčšinou vystriedali desiatky národov a nejaké "historické" či "sväté" práva na nejaké územie sú nezmyselné i keď sa často vyťahujú. Špeciálne to platí v prípade územia Slovenska, kde by podľa tejto logiky malo byť "horné" Uhorsko a tieto úvahy sú v Maďarsku dosť živené. Okrem toho boli ešte pred pár sto rokmi hranice väčšinou dosť nejasné a menily sa pomerne rýchlo na základe úspechov či neúspechov výbojov toho ktorého panovníka. Takže nejaké presné hranice historických území majú problém určiť i najlepší historici. Väčšinou je to úplne nemožné. Niekedy sa "vynoria" z histórie celé ríše o ktorých sme pred pár rokmi ani nepočuli.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group