ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

RE: Dobrá otázka
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 14-03-2007 10:29


Nič nie je čierno-biele. I keď beriem tvoju iróniu tak len pripomeniem málo známy fakt, že sa Poľsko koncom 30-tich rokov vážne zaoberalo myšlienkov ako si "odhryznúť" zo Slovenska a vytvoriť hranicu s Maďarskom. A to v časoch, keď bolo jasné, že najväčším problémom pre Poliakov budú Nemci a črtala sa i hrozba z východu.

Čo sa týka predmetu tvojej irónie tak na tom, kto zaútočil prvý si trvám, snáď okrem roku 1948, kde bola situácia v oblasti blízkeho východu dosť neprehľadná. Samozrejme netvrdím, že Arabi boli len nevinné obete, ktoré si len okopávavali svoje políčka. Otázka však bola o vojnách, nie o teroristických útokoch, malých pohraničných zrážkach, provokovaní letectvom atď.

Dobre však viem, že v rámci "svätej" vojny Teba ani p.Šebeja nič nepresvedčí o jednoznačnej vine Arabov a "holubiciach mieru" z Tel Avivu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group