ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

RE: Dobrá otázka
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 14-03-2007 6:14


"Ked takato teroristicka organizacia zacne ostrelovat iny stat, nemoze sa tento stat branit? Je tento ostrelovany stat agressorom, preto lebo sa snazi chranit svojich civilistov?"

Samozrejme sa môže a musí brániť, ale voči útočníkovi. Vysvetli mi aký vojenský význam malo bombardovanie medzinárodného letiska v Libanone? Nulový. Teroristom bolo na smiech a doplatili na to len civilisti.

"Neznasam Stalina, ale vzivote by som mu nevytikal ze medzi jeho obetami v druhej svetovej vojne boli aj nemecki civilisti"

Toto je citlivý bod Druhej svetovej vojny a i spojenci majú viac masla na hlave. Nebol to len Stalin. RAF bombardovalo veľa vojensky bezvýznamných nemeckých miest s cieľom len zabiť čo najviac civilistov a urobiť značné materiálne škody. Je to o to paradoxnejšie, keď si na druhej strane uvedomíme, že spojenci pre Židov počas holocaustu nepohli prstom. Mohli kľudne letecky napadnúť koncentráky a umožniť útok stavkám na smrť odsúdených Židov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group