ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

RE: Dobrá otázka
autor: Czechtek
pridané: 14-03-2007 0:44


"Áno agresorom bol Hizbaláh - teroristická organizácia - nie však Libanon a jeho armáda. Samozrejme je pravda, že Hizbaláh je spojený zo značnou časťou Libanonu, ale nie je to Libanon."

Aku podporu ma tato teroristicka organizacia v libanone? Nie su nahodov aj vo vlade? Pockaj, ako moze byt teroristicka organizacia v normalnom state vo vlade? Nie je nahodov libanon zodpovedny za teroristicku organizaciu na svojom uzemi? Ked takato teroristicka organizacia zacne ostrelovat iny stat, nemoze sa tento stat branit? Je tento ostrelovany stat agressorom, preto lebo sa snazi chranit svojich civilistov?

"To, že Hizbaláh zneužil civilistov v Libanone je nespochybniteľný fakt, ale to že si s nimi nerobila ťažkú hlavu ani izraelská armáda je taký istý nespochybniteľný fakt."

Bingo ved to je ta pointa. Hizballah zneuzil vlastnych civilistov. Izrael si nerobil tazku hlavu z civilistov nepriatela.
Neznasam Stalina, ale vzivote by som mu nevytikal ze medzi jeho obetami v druhej svetovej vojne boli aj nemecki civilisti, pretoze to nemecko zautocilo na sovietsky zvaz, a nemecko zacalo s totalnou vojnou. Stalin je zlocinec, nie v sak v tomto pripade, pretoze sa len branil, a nemohol setrit civilistov, to by bolo postavene na hlavu. A ver mi ze Stalina nemam rad, znamena to ze mam byt neobjektivny?

"Na civilistov nebrala ohľad ani jedna strana."

To nie je pravda, IDF robila to co bolo jej povinnostou, chranila svojich obcanov proti nepriatelovi!! Zatial co hizballah zbytocne vyprovokoval konflikt, v ktorom obetoval vlastnych civilistov, ktory nehodlal ukoncit (hoci vedel ze nama ani najmensiu sancu zvitazit, iba ohrozovat vlastnych civilistov) a obetoval zbytocne dalsich civilistov, nesie za ich smrt zodpovednost. Opakujem, nesie za nich zodpovednost!!!

"Očakáva sa to od pravidelnej armády, ktorá je aj podľa medzinárodného práva povinná minimalizovať dopady na civilné obyvateľstvo."

Ved to ze keby chcel Izrael vyvrazit libanonskych civilistov, tak by ich vyvrazdil vsetkych.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group