ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

RE: Dobrá otázka
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 13-03-2007 19:45


Áno agresorom bol Hizbaláh - teroristická organizácia - nie však Libanon a jeho armáda. Samozrejme je pravda, že Hizbaláh je spojený zo značnou časťou Libanonu, ale nie je to Libanon. A to, že to izraelská armáca v tom Libanone spackala sa dnes preberá v samotnom Izraeli.

Neklamem. Neobhajujem teroristov a tak mi nevkladaj do úst niečo čo som nepovedal. To, že Hizbaláh zneužil civilistov v Libanone je nespochybniteľný fakt, ale to že si s nimi nerobila ťažkú hlavu ani izraelská armáda je taký istý nespochybniteľný fakt. Na civilistov nebrala ohľad ani jedna strana. Od teroristov sa to už z definície terorizmu ani neočakáva. Očakáva sa to od pravidelnej armády, ktorá je aj podľa medzinárodného práva povinná minimalizovať dopady na civilné obyvateľstvo. Len pripomínam, že už po uzavretí prímeria provokoval "mierumilovný" Izrael nielen Libanon, ale i francúzke ozbrojené sily poverené kontrolou prímeria. Došlo to už tak ďaleko, že Francúzi mali pár krát zamerané izraelské nalietávajúce stíhačky narušujúce prímerie a bolo len pár sekúnd od odpalu protilietadlových striel. Našťastie sa to obišlo bez ostrej streľby.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group