ISSN 1335-8715

12-03-2007   Matúš Demko   Rozhovory   verzia pre tlač

Andrej Mátel: Izrael ako jediné riešenie „židovskej otázky“

Blízkovýchodný región patrí v súčasnosti medzi najkonfliktnejšie územia našej planéty. Podľa teológa ANDREJA MÁTELA je zápas o zasľúbenú zem Izrael nielen politickým, ale hlavne duchovným konfliktom.

Reakcia na príspevok

re: Libertarian
autor: tomapa
e-mail: tomapa05@apu.ac.jp
pridané: 13-03-2007 11:53


Dobry point Libertarian, mali by sme nechat diskusiu na nich, ale tie perly… ja len ukazem, kde sa prejavuje fanatizmus v tomto clanku. “Tajomstvo Izraela”,” Izrael je vyvolenym ludom”. Alebo “Napríklad o Palestínčanoch – teda tých, ktorí o sebe tvrdia, že sú potomkami Filištíncov sa píše: „vyhubím pýchu Filištíncov. Od úst im odstránim krv, spomedzi zubov ich ohavnosti“ (Zach 9,6).” – zda sa, ze autora to celkom motivuje.
Mne sa najviac paci to, ze Izraelity museli zit v Exile od roku 70 po Kristovi az po rok 1948. Potom sa vratili a skoro by boli stastny, keby teda…
My Slovania zijeme v exile od takeho stvrteho az siesteho storocia po Kristovi. A teraz sa ideme vratit. Traste sa Indovia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group