ISSN 1335-8715

05-01-2007   Martin Hanus   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Jozef Tiso a čas na rozsudok

Vo verejnosti prepukla debata o výrokoch arcibiskupa Sokola k Jozefovi Tisovi a vojnovému slovenskému štátu. Diskusia sa však pri tejto téme trvalo redukuje na prestreľky fanklubov, z ktorých jeden je bezvýhradne ZA a druhý PROTI. Konzervatívny pohľad Martina Hanusa na toto kontroverzné obdobie slovenských dejín, ktorý vyšiel pôvodne na stránkach .týždňa, je jedným z mála pokusov o objektívne zhodnotenie.

Reakcia na príspevok

Prečo?
autor: fanusik
pridané: 13-02-2007 17:03


Vsetko v pohode, pravdy sa ťažko dopátrať, len jedna vec by ma zaujímala. Prečo Hitler vlastne nechal existovať samostatný(viac-menej) slovenský štát. Československo oklieštené o hranične oblasti, by aj tak obsadil v pohode, slovensko zvlášť. Kvôli čechom to asi nerobil, tak prečo.... nechcel posilniť poľsko, ktoré by si možno čosi urvalo, alebo snaď potreboval prostriedok vydierania voči maďarom, nejakého súpera pre nich v rámci hesla rozďeľuj a panuj? Alebo len potreboval pred západom, ukázať, že to československo bolo naozaj len pozliepanec, neschopný existencie? Tak potom prečo nás nezabral v čase, keď už viedol s Fra. a VB vojnu?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group