ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

re:
autor: Dewey
pridané: 31-10-2003 13:53


“No tak na tej dedine to mali ti robotnici v 19. storoci asi idealne! Zrejme preto sa tak hufne stahovali do miest. Ranny kapitalizmus mozno nebol ziadna selanka, ale keby si ty ludia mysleli, ze na vidieku je lepsie tak tam ostanu”

Matka bozia. Zase chces aby som suploval stredoskolske ucivo{ak nie este skorsie}? Pocitaj si prosim, aky process viedol ku koncentacii volnej pracovnej sily v mestach.

“Nezabudajme aj na bratov katolikov a ich bulu Rerum Novarum, to ale Tebe v Tvojej antikatolickej horlivosti asi nic nehovori.”

Nerob zo mna ignoranta. (ide o encykliku, nie o bulu, ale to len tak btw.)(spaja sa s nou zopar zaujimavych veci v sirsich suvislostiach)
“boli to NAJMA protestantski”
naozaj nechapem co ti na tej formulacii vadi. Za tym NAJMA si vo vztahu k obom spominanym krajinam 100% stojim.
“antikatolickej horlivosti”
– snad len v priamej kritike institucie katolickej cirkvy.

“Rima sa velmi blizi tej jeho.”
Vypichujes z jeho “diela” jeden maly utrzok a ako relevantny dokaz jeho celkovych kvalit uvadzas konkretne hodnotenie isteho profesora rimskeho prava. Nemam zaujem diskutovat na temu Johnson a jeho dielo, ktore by som pozitivne ohodnotil skor ako milovnik beletrie{jeho zmysel pre fabrikovanie privlastkov je jedinecny} ale nie ako milovnik faktov. Bodka.

K tvojmu vyznaniu nepotrebujem nic dodat.Dufam, ze bolo aspon tak uprimne ako dlhe.

“podobny chytraci bojovali za moje prava.”…nebojujem za tvoje prava, bojujem za demokraciu a slusne spolocneske pravidla pre tych, ktorych som splodil a splodim resp. ti co pridu po nas a bojujem proti socialnoinzinierskym pokusom slapajucim po demokracii, liberalnych hodnotach akou je ucta voci mnohorakosti ludskej individuality.
Neda mi este nespomenut, ze v mojej blizkosti sa nachadza zopar ludi, ktorym financna situacia rodicov neumoznila studovat prave na tejto skole. Nekrestanske peniaze, ktorymi sa obohacuje tamajsia akademicka smotanka, nemohli ich rodiny utiahnut.{verim, ze si sa pricinil/s, ako clen ak. komunity aj ty o napravu tohoto smutneho stavu}
P.S.
Prajem vela uspechov po naplneni pravnej praxe pri slapani cestou vlastneho businessu, verim ze pribudne pravnik-pidnikatel/zivnostnik-s trochu moralky na dlani(a bude profitovat aj bez "lukrativnej" klientely);-)
P.S.2
Nepovazujem to za podstatne, takze slobodne ignoruj ak uznas za vhodne, aky odbor prosim konkretne studujes?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group