ISSN 1335-8715

07-07-2005   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Lepanto 1571: Nezabúdame

Ani dnes, keď sa zdá, že budúcnosť Európy v dôsledku úpadku, spôsobeného ateizmom, zrejme bude patriť islamu, nezabúdame na jej veľkú minulosť a na to, ako bol starý kontinent viackrát zachránený katolíckymi vojskami.

Reakcia na príspevok

RE: Zase ten ateizmus
autor: Dewey
pridané: 11-07-2005 18:25


Relativizmujem rad?
Vela krat som zdoraznoval, ze vidim rozdiel pri cloveku zavislom, pretoze aj pre alkoholika alkohol, rovnako ako tvrde drogy znamenaju moc nad clovekom a jeho konanie pod vplyvom zavislosti a vo vztahu ku nej sotva mozno nazvat dobrovolne.(Bolo to v napr. v diskusii o legalizacii tvrdych drog).
Cize tu som ochotny zohladnit tuto moc, ktoru ma zavislost nad clovekom a pomocna ruka moze mat aj inu formu, ako presviedcanie.(dalsia vynimka je clovek konajuci v afekte)
Na druhej strane, ak si je clovek plne vedomy dosledkov svojho konania, a to by si mal asi kazdy svojpravny jednotlivec, akceptujem len jedinu formu vstupu do jeho sukromia resp. sukromneho konania, pokusit sa mu dohovorit(pranierovanie, verejne zapada do konania nemoralneho z mojho pohladu).

Navyse ak robit nieco, co mi sposobuje radost, uspokojujeje moje prirodzene potreby, ale niekto ma pocit, ze si ublizujem, lebo jeho prirodzenou protrebou je vnucovat inym, akymkolvek agresivnym sposobom, to, co ich ma naplnat a riadit im zivot, tak konanie spojene s naplnanim tychto potrieb povazujem za nemoralne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group