ISSN 1335-8715

18-01-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelávacia revolúcia v rozvojovom svete

Od súkromných škôl v slumoch Afriky cez brazílske vzdelávacie reťazce až po indický „offshore tutoring“ – súkromný sektor v rozvojových krajinách prichádza s inovatívnymi vzdelávacími službami, ktoré by mohli pohnúť aj stojatými vodami školstva vyspelých krajín.

Reakcia na príspevok

Má NMD zmysel ?
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 25-01-2007 6:58


Aj v USA sa vedú diskusie o zmysluplnosti celého systému NMD (protiraketovej obrany). Stojí to neskutočné miliardy a výsledok je zatiaľ vo hviezdach. Legitímnou otázkou je či by sa tie peniaze nedali využiť zmysluplnejšie. Iste že funkčný systém NMD by zvýšil našu bezpečnosť (myslým západný svet), ale všetko má svoju cenu a všetko treba dať na lekárske váhy. Okrem toho ak bude i NMD funkčný (čo nebude tak rýchlo) tak už Rusi pracujú na systémoch na jej prekonanie, ktoré su X-krát lacnejšie a ktoré sa môžu veľmi ľahko dostať do rúk "darebáckych" štátov. Tým celý NMD stráca zmysel. Nik to nevysloví nahlas, ale systém je v perspektíve zamýšlaný i proti Rusku - byť nezraniteľný je snom každého generála.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group