ISSN 1335-8715

18-01-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelávacia revolúcia v rozvojovom svete

Od súkromných škôl v slumoch Afriky cez brazílske vzdelávacie reťazce až po indický „offshore tutoring“ – súkromný sektor v rozvojových krajinách prichádza s inovatívnymi vzdelávacími službami, ktoré by mohli pohnúť aj stojatými vodami školstva vyspelých krajín.

Reakcia na príspevok

RE: Off: Radar u susedov
autor: Mucha Puk
pridané: 24-01-2007 16:03


Spotrebu energie som uviedol iba ako BTW, ze je to riadna pecka. Suvislost je taka, ze taka zakladna musi mat vlastny zdroj energie a hlavne nezavisly, cize to vychadza na jadro. A v pulze je spotreba ako pol Temelinu. Cize by ma celkom zaujimalo, co na to rakuski zeleni, Temelin chcu rozobrat a pritom sa tam bude musiet postavit nieco podobne.
Taketo zakladne su v totalnej sprave US, vzhladom na zranitelnost radaru sa da predpokladat 10 km okolo za zonu pomaly bez zvierat a samozrejme v pripade potreby sa obsadi aj cela cesta/dialnica veduca k zakladni (v Izraeli su strategicky polozene obce vo vnutri palestinskeho uzemia pripojene cestami, ktore su strazene a palestinci sa k nim nedostanu).
Cize je jasne, ze nikto neskontroluje stav potencialnej JE na zakladni a ani sa k nej nepriblizi na dohlad.

Ale podstata spravy nebola v JE, ale v tom, ze ide pravdepodobne o komplex prveho uderu vyradujuci rusku PVO. US plan strategickej bezpecnosti pocita s utokom na rusku PVO a ochranu sil pomocou striel s plochou drahou letu (mohutny uder 60.000 rakiet, operacna sposobilost previest utok je tesne po 2010, fakty su priamo v znamych planoch). Ten radar uz len odchytava to, co nahodou poleti naspet.
Nuz, ak u suseda na dvore zaparkuje tank s davnym znamym, obcas sa aspon pozriem z okna, ci mu netecie z nadrze.
Ani biela hviezda na vezi by mi nemala zatemnit prirodzene instinkty.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group