ISSN 1335-8715

18-01-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelávacia revolúcia v rozvojovom svete

Od súkromných škôl v slumoch Afriky cez brazílske vzdelávacie reťazce až po indický „offshore tutoring“ – súkromný sektor v rozvojových krajinách prichádza s inovatívnymi vzdelávacími službami, ktoré by mohli pohnúť aj stojatými vodami školstva vyspelých krajín.

Reakcia na príspevok

RE: off topic pre JG
autor: D
pridané: 24-01-2007 8:50


Samozrejme - ty si jednoducho predstavitel super intelektualnej elity a tvoje nazory su prave obrazom clenstva medzi tymito vyvolenymi a ine nazory naokolo su obrazom neschopnosti mysliet, neinteligencie. Ostatni, nech uz hlasaju cokolvek, su len "zidle", kam ich postavis, tam stoja.
Len tak dalej, co bude nasledovat, poziadavka na veducu ulohu "strany"?

Ale aj tak si jednu vec prehliadol:

"pouze lidé, jen člověk může být nadán touto schopností, jen člověk může usilovat o dosažení pravdy"

Vy uz mate vyssi status, ako len byt "ludia", vy tu pravdu hladat nemusite, vy sa s nou jednoducho rodite a kazdy, kto skusa polemizovat, ma iny nazor, je vystaveni primitivnym utokom, podpasovkam a este sa pri tom tak krasne tlapkate po pleciach.

Tam, kde vstupuju hodnotove sudy do nejakej odpovede a je jasne, ze n ludi odpovie vzhladom na ne rozhodne inak, tam sa vy dozadujete "cirej" (vyrokovej) logiky. To, ze vnimanie pravdivosti elementarnych vyrokov(ktore v matematike vystupuju ako axiomy) sa prave lysi tymito hodnotovymi sudmi a ze logika sa moze stat pomockou akurat tam, kde sa zdielaju spolocne "axiomy". Napr. v matematike, kde vsetci akceptuju ze 1+1 = 2 a nikto nema velky dovod polemyzovat o tom, ci je rozumne akceptovat 1+1 ako axiomu a logiku bude mozne aplikovat len dovtedy, pokial toto bude platit.

"Ma to vsak jeden problem - asi nebude s kym diskutovat"
Este mozete diskutovat navzajom, alebo kazdy so samym sebou, co v podstate uz robite.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group