ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

re:
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@h.c
pridané: 30-10-2003 19:19


No tak na tej dedine to mali ti robotnici v 19. storoci asi idealne! Zrejme preto sa tak hufne stahovali do miest. Ranny kapitalizmus mozno nebol ziadna selanka, ale keby si ty ludia mysleli, ze na vidieku je lepsie tak tam ostanu.

-boli to najma protestantski reformisti-

Nezabudajme aj na bratov katolikov a ich bulu Rerum Novarum, to ale Tebe v Tvojej antikatolickej horlivosti asi nic nehovori.

-nebudem suplovat stredoskolskeho profesora dejepisu-

To naozaj nemusis, o historii mam skutocne dost informacii.
Tu ma inak napada Tebou tak oblubene spochybnovanie Paula Johnsona. Musim povedat, ze moj profesor rimskeho prava bol cely bez seba, ked som mu v obsiahlom referate tlmocil nazor na pad rimskej rise, ktory Johnson predstavil vo svojej knihe Nepriatelia spolocnosti. Moj profesor, ktory je na tuto uzku cast dejin skutocne odbornik tvrdi, ze Johnsonova interpretacia upadku Rima sa velmi blizi tej jeho. A este mala poznamka, moj profesor predtym o Johnsonovi ani nechyroval a nie je nutne praviciar. Tymto chcem povedat, ze mam s Johnsonom skusenost, ze si nevymysla a aj ked pise o Slovensku (Velka Morava v Dejinach krestanstva. ci zanik CSR v 1939 v knihe Dejiny 20.storocia) su jeho analyzy velmi objektivne a vyhyba sa zjednodusovaniu, ktore je take typicke napr. pre francuzskych historikov(vid Pierre Miquelle zo Sorbonne).
Myslim si teda, ze moje zdroje informacii su uplne v poriadku a toho profesora dejepisu musim odmietnut. Ma ale napada, ze raz som mal profesorku historie, ktora mala velmi podobne nazeranie na dejiny ako mas Ty. Mal som s nou velke problemy, lebo som si dovolil spochybnit jej vyklad, v ktorom oznacila Nemcov za pachatelou masakry polskych dostojnikov v Katyni.

-Som si isty, ze sa vykrutis ako had ale napis cim sa zivis-

Z mojich vyssie napisanych slov zrejme vypliva, ze som student prava. Na najdolezitejsie ohladne studia mi prispievaju rodicia, zvysok financujem sam cez rozne prlezitostne veci a brigady. Nie som z bohatej rodiny a nepotrebujem historicku beletriu, aby som chapal ako sa citia ludia, ktori nemaju.
Mam osobnu skusenost, ze ked sa clovek snazi, moze si pomoct. A preto som aj takym horlivym zastancom slobodneho trhu. Len tento system a ziadny skurveny socializmus, mi umozni vyuzit dary, ktore som dostal od Boha, splnit si svoje sny a zit lepsie. Prave preto sa mi zda zvlastne, ze najvacsii socialisticki hajzli z celeho sveta vysli z prijemnych predmestskych stvrti strednej vrstvy a chcu bojovat za prava chudobnych.
Ja velmi dobre viem, co to je mat rodinu a dostavat pat tisic. Ja vsak nechcem, aby si Ty a Tebe podobny chytraci bojovali za moje prava. Vies co by ludom dole najviac pomohlo? Keby ich arogantni stredostavovski intelektualy ako si Ty nechali bojovat samych za seba a nerobili z nich nesvojpravnych depkov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group