ISSN 1335-8715

18-01-2007   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Vzdelávacia revolúcia v rozvojovom svete

Od súkromných škôl v slumoch Afriky cez brazílske vzdelávacie reťazce až po indický „offshore tutoring“ – súkromný sektor v rozvojových krajinách prichádza s inovatívnymi vzdelávacími službami, ktoré by mohli pohnúť aj stojatými vodami školstva vyspelých krajín.

Reakcia na príspevok

RE: No neviem.
autor: Mucha Puk
pridané: 21-01-2007 15:50


Zase schemicka v hlavicke, za sa vam tie sablonky chce stale vypisovat.
Nie, clovek postupne z tej relacie vytriezvel a ulezalo sa mu to v hlave. Az tie momenty zapadli jeden do druheho.
Ja som nepovedal, ze tato relacia bola k nicomu. Treba si dat do pomeru tak intelektualne moznosti naroda, ako i obecnu uspavaciu atmosferu na Slovensku a vysledok. Mozno obcas vysledok prekonal moznosti.
Slovensko je krajina, ktora je zovreta akousi neviditelnou rukou ticha, pokoja, kludu, neznasanlivosti k extremom, modernemu... proste taka nie cierne diera, ale ospala diera v strednej europe. Aj PS je sucastou vytvarania tejto atmosfery. Institne, malomeske, gycove Slovensko.
A ja prave kritizujem to, ze ta relacia mala potencial trosku viac zamutit vodu. Mnohi sa tesia, ze vsak mutila, asi uz to malo bolo pre nich ako kybel studenej vody. Ja si myslim, ze voci tomu, co je vo svete zname a co sa mohlo preberat, to bolo iba prevratenie sa v spanku z jedneho boka na druhy. A ked som si spetne uvedomil co a ako sa hovorilo, nevidim nikde nejaky brutalny otvoreny koniec, ktory by vyvolal diskusiu. Iba trochu pomrvenie sa v spanku a prevratenie sa, zvecsa, na ten Hribov bok.
Ked hostia odchadzali z realcie, tak bolo v podstate vsetko na tom istom mieste, ako ked prichadzali. Iba cas sa posunul o tri hodiny a kludne mohlo ist o tri roky. To je moj dojem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group